Soczewki, czyli co zamiast okularów

Kategoria

Nie każda osoba lubi nosić okulary – zsuwają się z nosa, parują i są niewygodne. Czasami się psują i pękają. Wymagają troski, bo szkła zarysować bardzo łatwo. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup soczewek kontaktowych. Takie soczewki są wygodniejsze w użyciu i nie sprawiają takiego dyskomfortu, jak okulary.

Soczewki kontaktowe dzieli się na miękkie oraz twarde. Twarde produkowane są ze szkła organicznego, nie są wygodne i zaleca się je tylko wtedy, gdy stosowanie soczewek miękkich nie jest możliwe i realne. Soczewki miękkie są silikonowo-hydrożelowe oraz hydrożelowe – znacznie bardziej miękkie i komfortowe w noszeniu od soczewek twardych. Są różne soczewki – na jeden dzień, tydzień, miesiąc, kwartał lub rok. To zależy od ich rodzajów. Soczewki należy zdezynfekować i pielęgnować zawsze po ich wyjęciu z oka. Dlaczego? Aby nie wprowadzić do oczu bakterii i nie narazić się na przykre choroby.

Znane są soczewki lecznicze, korekcyjne oraz kosmetyczne. Lecznicze zastępują okulary, podobnie korekcyjne, a kosmetyczne nadają oczom inny kolor i są wykorzystywane sporadycznie – najczęściej w filmach oraz dla gwiazd filmowych. Są osoby, które nie mogą korzystać z soczewek – czują, że soczewki drażnią im oczy. Im pozostają jedynie tradycyjne okulary. I muszą do tego przywyknąć.

Podobne publikacje na blogu

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*